27 Mayıs 2020 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Trump: Rusya ABD'ye tıbbi yardım dolu büyük bir uçak gönderdi

31.03.2020 16:19

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya ile Çin'in kendilerine korona virüsüne karşı yardım gönderdiğini söyledi. Trump, 'Çin birtakım şeyler gönderdi, Rusya tıbbi malzemelerle dolu çok ama çok büyük bir uçak gönderdi' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya'nın yeni tip korona virüsüyle mücadele kapsamında ABD'ye tıbbi malzeme dolu büyük bir uçak gönderdiğini söyledi. Trump, “Rusya tıbbi malzemelerle dolu çok ama çok büyük bir uçak gönderdi” dedi.

Günlük basın toplantısında konuşan Trump şu ifadeleri kullandı: “En nihayetinde daha güçlü olacağımızı düşünüyorum. Çok şey öğrendik. Birçok ülkeyle çok iyi ilişkilere sahip olduğumuzu söylemem gerekir. Çin birtakım şeyler gönderdi, Rusya tıbbi malzemelerle dolu çok ama çok büyük bir uçak gönderdi. Diğer ülkeler de bize birçok şey gönderdi, memnun bir şekilde şaşkınlığa uğradım.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Trump'la telefonda korona virüsüne karşı la mücadelede işbirliğini konuşmuştu.

Rusya, daha önce de İtalya'ya bir konvoy göndermişti. Bergamo kentine giden konvoyda mobil analiz ve tanı kompleksi, dezenfektan madde rezervine sahip yüksek verimli mobil dezenfeksiyon araçları, koronavirüse yakalanan ağır hastalara yönelik özel ekipman yer alıyordu. (Sputnik)


 • Trump,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.