31 Mayıs 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Trump, uyarılara rağmen yine maskesiz

22.05.2020 13:35

Daha önce birçok kez maske takmadığı için eleştirilen ABD Başkanı Donald Trump'ın, Michigan'da Ford fabrikasına düzenlenen ziyarette yine maskesiz olduğu görüntülendi. 'Herkese test yapıldı, gerek yok' diyen Trump'a, Michigan’ın Demokrat Başsavcısı Dana Nessel, 'maske takmayı reddeden küçük çocuklar gibi' benzetmesi yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, Michigan'da Ford firmasına ait bir fabrikayı ziyaret etti. Daha önce de maske fabrikasını maske takmadan ziyaret ettiği için eleştirilen Trump'ın, Ford ziyareti sırasında da maske takmadığı görüldü.

Trump fabrika ziyareti sonrasında bir muhabirin neden maske takmadığı ile ilgili sorusuna ”Arka tarafta maske taktım ama basına bunu görme zevkini tattırmak istemedim. Hem gözlüğüm hem maskem vardı” yanıtını verdi.

‘HERKESE TEST YAPILDI GEREK YOK'

Trump açıklama yaptığı alanda maske takmamasını ise ”Burada gerek yok. Herkese test yapıldı. Bana da test yapıldı. Hatta daha bu sabah yaptırdım. O nedenle burada takmaya gerek yok” sözleriyle gerekçelendirdi.

‘MASKE TAKMAYI REDDEDEN ÇOCUKLAR GİBİ'

Trump'a açık bir mektupla hitap eden Michigan'ın Demokrat Başsavcısı Dana Nessel, kamuoyu önüne sık sık maskesiz çıkan Trump'tan Michigan Valisi Gretchen Whitmer'in çıkardığı maske talimatnamesine ve Ford şirketinin zorunlu maske uygulamasına uymasını istedi. Trump'ın Ford tesisini ziyaret etmesinin engellenmeyeceğini belirten başsavcı ‘‘Ancak sizden yüz maskesi takarak Ford'da çalışanların büyük emeklerine ve eyalet genelindeki çabalara saygı göstermenizi istiyorum'' ifadelerini kullandı.

CNN'e konuşan Nessel, “Trump maske takmayı reddeden küçük çocuklar gibi. Bu bir şaka değil” dedi.

VİRSÜTEN ÖLENLERİN YÜZDE 40'I SİYAH

Michigan'da çarşamba günü itibariyle 53 bin 9 doğrulanmış vaka olduğu açıklandı. Eyalette siyahların nüfusun yüzde 14'ünü oluşturmasına rağmen ölümlerin yüzde 40'ının siyahlar arasında yaşandığı belirtildi. (Kaynak: Amerika'nın Sesi)


 • Trump,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.