20 Eylül 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Whatsapp kullanıcıları 2 milyarı geçti

13.02.2020 16:22

İnternet üzerinden mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın dünya genelinde kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti. Şirket, yaptığı açıklamada güvenlik sistemlerine vurgu yaptı.

Dünya'nın en çok kullanıcı sayısına sahip mesajlaşma uygulaması Whatsapp, aktif kullanıcı sayısının 2 milyarı geçtiğini duyurdu. 2016 yılında 1 milyar kullanıcıya ulaşan uygulama, 4 yılda kullanıcı sayısını ikiye katladı. Whatsapp'ın android uygulama indirme mağazası Google Play'de indirilme sayısı 5 milyarı geçmiş durumda.

Şirket, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada uçtan uca şifreleme sistemlerinin önemine dikkat çekti. Açıklamada, “Güçlü şifreleme, Whatsapp üzerinden gönderdiğiniz bilgileri güvende tutan ve sizi bilgisayar korsanlarından ve suçlulardan korumaya yardımcı olan kırılmaz dijital bir kilit gibi çalışır. Mesajlar yalnızca telefonunuzda tutulur ve biz dahil başka hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez” ifadeleri kullanıldı.

İnternet ölçüm ve araştırmaları merkezi Gemius'un 2019 yılında açıkladığı verilere göre uygulamanın Türkiye'deki kullanıcı sayısı yaklaşık 43 milyon. Mesajlaşmanın yanında sesli ve görüntülü konuşma hizmeti de sunan Whatsapp, 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmıştı. O dönemde Whatsapp kullananların sayısı yaklaşık olarak 500 milyondu. (Gazete Duvar)


 • Whatsapp,

 •     DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.