2 Haziran 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova’da dere ıslah çalışması devam ediyor

10.07.2019 14:53

Yüksekova’da geçen sene başlayan dere ıslahında çalışmalar devam ediyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde geçtiğimiz sene Mayıs ayında Büyükçay Deresi'nin ıslah çalışmaları başlatılmıştı. Proje kapsamında dere ıslah edilirken, derenin çevresine de taşkın koruma duvarları yapılıyor.Projenin Devlet Su İşleri tarafından başlatıldığını ve yüklenici firma üzerinden yürütüldüğünü kaydeden saha mühendisi Emre Kaval, 12 kilometrelik projede yaklaşık olarak 4-5 kilometrenin tamamlandığını kaydetti.Derenin ıslah edilip kenarlarına da 4 metre 80 cm yüksekliğinde taşkın koruma duvarlarının yapıldığını kaydeden Kaval, proje kapsamında çevre düzenlemesinin ve yürüyüş alanlarının oluşturulacağını belirtti.

Çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini kaydeden Kaval, en kısa sürede dere ıslah çalışmalarını bitirmeyi hedeflediklerini vurguladı.


 • yüksekova, dere,

 • Ad Soyad // mert   Tarih // 12.07.2019 00:02
  Allah devlet su işlerinden razı olsun boklu dereden birazda olsa kurtuluyoz..
      DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.