4 Ağustos 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova'da ‘Dünyayı Kadınlar ve Çocuklar Değiştirecek’ projesi

14.02.2020 11:41

Yüksekova Sosyal Etki ve Kültür Derneği (YÜSED) tarafından hazırlanan ‘Dünyayı Kadınlar ve Çocuklar Değiştirecek’ projesi, vakıf desteği almaya hak kazandı.

MUSA DÜZENCİ / YÜKSEKOVAGÜNDEM

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 yıl önce hizmete açılan Yüksekova Sosyal Etki ve Kültür Derneği'nin hazırlamış olduğu proje Avrupa Birliği tarafından desteklenerek, Hrand Dink vakfından hibe desteği almaya hak kazandı.

YÜSED tarafından hazırlanan ‘Dünyayı Kadınlar ve Çocuklar Değiştirecek' projesi kapsamında hane ziyaretleri, mahalle toplantıları, farkındalık grupları, beraber oynama grupları ve konferanslar verilmesi amaçlanıyor.
e1
Proje ile ilgili açıklamada bulunan YÜSED Başkanı Esengül Pınar Özcan,” Yüksekova Sosyal Etki ve Kültür Derneği olarak hazırladığımız ‘Dünyayı Kadınlar ve Çocuklar Değiştirecek 'adlı projemiz 148 proje içinden Avrupa Birliği tarafından desteklenerek, Hrand Dink Vakfından hibe almaya hak kazanmış 15 proje içerisinde yer almaktadır. Bu proje hem derneğimizin hem de Yüksekova'nın Kadınlar ve Çocuklar için yürütülen ilk projesi olma özelliği taşımaktadır. Hedef grubumuz kadın ve çocuklardan oluşmaktadır” dedi.e2
Özcan, ”Kadınların,toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konusunda farkındalık yaşamasını,annelerin çocuklarıyla,çocukların birbirleriyle şiddet içermeyen yöntemlerle iletişim kurmalarını ve geleceklerinden sorumlu olduğumuz çocuklarımızı büyütürken zarar veren kalıpları sorgulayarak,kendine güvenen,donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.


 • YÜSED,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.