7 Temmuz 2020 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova'da festival havasında piknik

10.06.2019 12:26

Yüksekova’da yaklaşık 200 kişinin katıldığı piknik organizasyonu, festival havasında geçti.

 Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Pirinçeken Köyü (Kınyanış) halkı, haftasonu piknik organizasyonu düzenledi. Etkinliği yediden yetmişe yaklaşık 200 kişi katıldı.Dağlıca bölgesinde dere kenarında düzenlenen etkinlikte halaylar çekildi, yemekler yapıldı, geleneksel oyunlar sergilendi. Piknik alanına kurulan salıncağa her yaştan insanlar binerken, etkinlikte eğlencenin dozu hiç azalmadı.

Etkinliğe katılan vatandaşlar, ibadetlerini de aksatmayarak toplu namaz kıldı.Organizasyon hakkında açıklamalarda bulunan Pirinçeken Köyü Muhtarı Mehyet Es, “Biz buraya 200 kişi geldik. Pirinçeken köy halkı olarak. Yüksekova merkezde yaşıyoruz. Senede bir kere geliyoruz. Her sene bu etkinliğe katılım artıyor. Geçen seneye göre bu sene daha kalabalık. Bu organizasyonu her sene yapmayı düşünüyoruz” dedi.Piknik organizasyonunun eğlenceli geçtiğini kaydeden Muhtar Es, “Bu coğrafya çok güzel, çok memnunuz. Derenin su debisi yüksek, o yüzden çocukları, kadınları getiremedik. Bu etkinliği düzenlememizin amacı dayanışmayı arttırmak, birlik beraberliği arttırmak. Haftaiçi herkes çalıştığı için haftasonunda düzenledik” ifadelerini kullandı.Etkinliğe katılan vatandaşlardan Faruk Bilmez ise, “Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi çok güzel. Akrabalarımızla, köylülerimiz ile biraraya gelip eğleniyoruz. Yüksekova'nın boğucu havasından bir nevi kurtuluyoruz. Temiz bir havada doğa ile iç içe oluyoruz. Gençler olarak bu tür etkinliklerin devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.


 • piknik, yüksekova,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.