29 Mart 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova Kaymakamı Doğramacı:'Yüksekova 1. derece bir deprem bölgesinde'

03.02.2020 13:17

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, Yüksekova’daki Mimar ve Mühendislerle depreme hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.

MUSA DÜZENCİ / YÜKSEKOVAGÜNDEM

Yüksekova Kaymakamlığı'nda düzenlenen 'depreme hazırlık' toplantısına Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı ve mimarlar ve mühendisler katıldı.
Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda Yüksekova'da meydana gelecek depremlerde alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantı sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymakam Doğramacı,"Mimarlar ve Mühendisler Odası ile beraber bir toplantı yaptık, toplantımızın ana gayesi yaklaşan ve hızla yaklaşmakta olduğuna inandığımız depreme, Yüksekova'yı hazırlamaktı"dedi.

“HERKESE YÖNELİK BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMASI BAŞLATACAĞIZ”

Doğramacı,”Bu hususta herkesin tek tek fikrini aldık, ne yapabiliriz Yüksekova için neler yapmamız gerekiyor ve nelerin üzerinde durmamız gerekiyor. Bu hususta arkadaşlarımız kendi fikirlerini ortaya koydular, biz kendi düşüncelerimizi paylaştık. Geldiğimiz nokta itibariyle bir şey gördük ki Yüksekova'da herkes depreme hazırlanmak istiyor. Yarın canlarımız yanmasın diye bugünden önemli kararlar almak zorundayız ve bu kararlar alındıktan sonra da, kararlılıkla uygulamak zorundayız. Bunu burada ki arkadaşlarla beraber yapacağız, eğer bilinçli bir kitlemiz olsun istiyorsak, bilinçlendirme çalışmasını mimarlardan başlayarak, ilkokulda okuyan çocuğumuza kadar herkese yönelik bilinçlendirme çalışması başlatacağız” dedi.

“300 KİŞİLİK GÖNÜLLÜ ORDUSU İNŞA ETMEYİ PLANLIYORUZ”

Kurtarma ekipleri kurma kararı aldık diyen Kaymakam Doğramacı,”Bu nokta da gençlerden oluşan ya da bilinçli insanlardan oluşan ve bizim ilk etapta belirleyeceğimiz 300 kişilik gönüllü ordusu inşa etmeyi planlıyoruz. Mimarlarımızda bu hususta tabi ki her biri bence gönüllüdür bu noktada, O günü Allah göstermesin ama o gün geldiğinde herkesin birbirine ihtiyacı olacağına inanıyoruz. O gün geldiğinde bizim yapılarımız itibarı ile yapı stoklarımızın kaliteli olmasına yönelik çalışmayı şimdiden başlatmalıyız. Belli bir tarihimiz yok, deprem ne zaman olur bilemeyiz, Bugün de olur, yarın da olur, bir yıl sonra da olur, on yıl sonra da olur ama biz o gün gelinceye kadar elimizden ne geliyorsa hep beraber yapmak zorundayız”şeklinde konuştu.

“YÜKSEKOVA 1. DERECE BİR DEPREM BÖLGESİNDE”

Binalarımızı yeniden ve yeni yapılan binalarımız dahi, gelecek felakete hazırlamak zorundayız ifadelerini kullanan Kaymakam Doğramacı şöyle devam etti.

“İki türlü karşılayabiliriz depremi, ya hep beraber bu yıkıntıların altında kalabiliriz, ya da deprem geldiğinde hiçbir sıkıntı yaşamadan en az zararla da atlatabiliriz, bunu belirleyecek olan biziz. Bilinçli bir çalışmayla geleceği yeniden inşa etmek zorundayız. Mimarlarımız, mühendislerimiz ve bu şehrin her bir vatandaşı bu bilinçle yaşamak zorunda çünkü Yüksekova 1. derece bir deprem bölgesinde ve bir gün muhakkak gelecek, gelecek olana da bizim evimizin hazırlıklı olması gerekiyor ve bu hazırlığı da el birliğiyle yapacağız. Bütün şehir hep beraber çalışacağız ve bu şehir için çalışacağız iyi bir Yüksekova'yı, güzel bir Yüksekova'yı ve geleceğe hazır bir Yüksekova'yı el birliğiyle inşa edeceğimize inanıyoruz” 


 • KAYMAKAM, DEPREM, YÜKSEKOVA,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.