17 Eylül 2019 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hakkari’de doğa yürüyüşü

20.05.2019 14:38

Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, “4. Geleneksel Ters Lale Buluşması” çerçevesinde doğa yürüyüşü düzenledi.

Hakkâri'nin doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla kurulan Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, “4. Geleneksel Ters Lale Buluşması” etkinlikleri çerçevesinde 50 doğaseverle birlikte Ceylanlı köyüne bağlı Sütçüler mezrasına doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Hacı Tansu öncülüğünde başlatılan etkinliğe kulüp üyeleri ile 50 doğasever, bir saatlik zorlu yürüyüşün ardından ters lalelerin yetiştiği 2 bin 800 rakımlı Sütçüler mezrasına ulaştı. 

Doğaseverler, halk arasında "Ağlayan Gelin" olarak bilinen lalelerin fotoğrafını çekip ardından Kürtçe şarkılar eşliğinde kol kola girip halay çektiler. 

Yöresel elbiseleriyle ters lale buluşmasına katılan doğa fotoğrafçısı Metin Akmaz, muhteşem fotoğraf kareleri yakaladığını söyledi. Akmaz, “Hakkâri'de fotoğrafçılık sanatıyla uğraşıyorum. Ceylanlı köyü yıllarca yasaklı bölge olduğu için buraları keşfetme imkânımız yoktu. Hacı Tansu Hocamız sayesinde özlem çektiğimiz bu doğal güzellikleri keşfetme fırsatını yakaladık. Buradaki doğal güzellikleri resmetmek için yöresel elbiselerimle geldim. İleriki yıllarda buranın turizme kazandırılması için kurgularımla çektiğim fotoğraflarımı sergilerde tanıtıp, buradaki güzelliği yerli ve yabancı turistlere tanıtacağım. Bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 • Hakkari,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.