24 Şubat 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hakkari Üniversitesinden öğrencilere tercih desteği

10.08.2018 10:12

Hakkari Üniversitesi, il merkezi ve ilçelerinde tüm aday öğrencilerine ilgi ve yetenekleri doğrultusunda meslek alanlarını tanıyarak üniversite tercihlerini yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla “Tercih Günleri” etkinliği düzenledi.

Hakkari Üniversitesi merkezde, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerimizde tüm aday öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda meslek alanlarını tanıyarak üniversite tercihlerini yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla “Tercih Günleri” etkinliği düzenledi. Tercih Günleri etkinliği kapsamında Hakkari'de oluşturulan ve ilçelerdeki milli eğitim müdürlükleri tarafında belirtilen alanlarda aday öğrencilere 5 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ve 1 yüksekokulunun tanıtıldığı ve meslekler hakkında bilgi verilen stantlar kuruldu. 

Öğretim elemanları tarafından üniversite adaylarına; üniversitede tercih edebilecekleri bölümler ve iş imkânları hakkında ve üniversitedeki sosyal yaşam konularında bilgiler veriliyor. Hakkari Üniversitesi, ayrıca gençlerin gerek Hakkari Üniversitesine gerekse diğer üniversitelere bilinçli tercihler yapmalarına yönelik öğretim elemanlarının yardımıyla öğrencilerin aldığı puanlara ve alanlara göre hangi fakülteleri-bölümleri kazanabileceklerine dair bilgilendirmeler de yapıyor. 

Tercih Günleri etkinliği, Hakkari il merkezi olmak üzere ilçelerde 09.00-17.00 saatleri arasında bütün öğrenci adayı, veli, rehberlik öğretmenleri ve ilgililere kapılarını açarak tanıtım hizmeti sunuyor. 

Üniversite tanıtım ekibinin, Hakkari merkezde 9-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında şehir merkezi ve Öğretmenevi Caddesi'nde tüm öğrenci adaylarının sorularını dinleyerek yanıtlayacağı belirtildi.(İHA)


 • Hakkari,

 •     DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.