25 Mart 2019 Pazartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

HDP Eş Genel Başkanı Temelli, Van'da Konuştu

15.10.2018 16:35

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Van'da konuştu. Yerel seçimlere değinen Temelli 'Çok net söylüyoruz, evet o borçları ödemeyeceğiz. O borçları kim yaptıysa, kim yaptırdıysa onlar ödeyecek' dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İpekyolu ilçe Örgütü'nün “Örgütlenelim, özgürleşelim” sloganıyla düzenlediği 2'nci Olağanüstü Kongresi Beyaz Saray Düğün Salonu'nda gerçekleşti.

Kongreye Eş Genel Başkan Sezai Temelli, kent Milletvekilleri katıldı.

Belediyelere atanan kayyımlarla ilgili konuşan Temelli, OHAL ile beraber ülkenin büyük bir coğrafyasına kayyım atadığını belirtti. Temelli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyelerimizde yaptığımız bütün harcamaların nereye gittiğini herkes biliyordu. Bütçe hakkı, halkın hakkını korumaktır. Bu hakka sahip çıkmak demokrasinin en temel ilkesidir. Biz, radikal demokrasiyi savunan HDP olarak bütçe hakkını en öncelikli haklardan olarak sayıyoruz. Katılımcı, şeffaf bütçe ile belediyelerimizi yönettik, yönetmeye devam edeceğiz.  Bu kayyumcular ne yaptı? Bize diyorlar ki ‘bu belediyeler HDP'ye geçerse çok borç var, HDP ödeyemez' Aklımızla alay ediyorlar, herkesi kendiler gibi sanıyorlar. Çok net söylüyoruz, evet o borçları ödemeyeceğiz. O borçları kim yaptıysa, kim yaptırdıysa onlar ödeyecek.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “yeniden kayyım atarız” sözünü hatırlatan Temelli, şunları söyledi: “Yine kayyum atacağını söyleyerek düştüğü acze bakın. Böyle Cumhurbaşkanı olur mu? Kendi vatandaşının hakkını gasp etmek üzerinden bir gelecek vaat ediyor. Ona diyoruz ki karşında öyle bir irade göreceksin ki sadece Van'da değil Türkiye'nin her yerinde değil kayyum atamak kayyum sözcüğünü ağzına bile alamayacaksın. Güçlü bir kararlılığı yerel seçimlerde sandığa taşımalıyız. ”

 HDP'DEN MUHALEFETE ÇAĞRI!

Bütün muhalefet partilerine de çağrıda bulunan Temelli, sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi bu felakete son vermek için barış ve demokrasi için ortaklaşma zamanıdır. Siyasetçinin sorumluluğu budur. Siyasetçi bütün bu sorunlara arkasını dönüp, kapalı kapılar ardında pazarlık yapamaz.  Halkın içinde halkla beraber yol alır, bu sorunları çözmek için çalışır. HDP önümüzdeki süreçte bu sorumlulukla davranmaya devam edecek. Kimsenin şüphesi olmasın. Hepimiz tüm farklılıklarımızla yan yanayız. Bize güç katan bu farklılıklarımızla yan yana oluşumuzdur. Dost ve düşman bilsin ki kazanacağız, mutlaka kazanacağız.”


 • HDP, SEZAİ TEMELLİ, VAN,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.