11 Aralık 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

HDP Hakkari milletvekili Dr.Sait Dede'den bayram mesajı

10.08.2019 22:11

HDP Hakkari milletvekili Dr. Sait Dede, Kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

HDP Hakkari milletvekili Dr. Sait Dede, Kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vekil Dede'nin Kurban Bayramı mesajı şöyle;

"Bayramlar; ortak dini ve kültürel değerlerin vücud bularak toplumsal birlikteliğin yoğun olarak yaşandığı günlerdir. Şüphesiz Kurban bayramı; insanlığa ve geleceğe dair önemli kararlar alınmasına yönelik sorumluluk ile yoğrulmuş bir bayramdır.

Yüklediği anlamın hayata geçmesini temenni ettiğimiz kurban bayramında, insanlığın kendi yaşam değerinin farkına varması, İsmail'in yerine Koçu koymak gibi savaşın yerine barışı koymak düşüncesinin hayat bulması en büyük dileğimdir. Bu anlamda barışı, uzlaşıyı sağlamak için sahip olunan her türlü dünyevi aidiyetlerimizden, hırslarımızdan fedakârlık etme eğilimimizin bizlere mutlu ve huzurlu bir yaşamın kapılarını aralayacağı açıktır. Bayramın; barışçıl özünün kavranarak, insanlık tarihinin en anlamlı değerlerini, tarihini, kültürünü barındıran coğrafyamızda yaşanan savaşların, acıların son bulmasına ve barışın yeşerip büyümesine fırsat olmasını diliyorum.

Bu vesile ile bütün halkların ve inananların mübarek kurban bayramını kutlar; barışa, kardeşliğe, adalete, eşitliğe dair atılacak büyük adımların bir başlangıcı olmasını temenni ederim.

Mücadelesini, yaşam umudunu ve direnişini büyütmeye devam eden başta Kürt Halkının Kurban Bayramını kutlar, Başur'dan Bakur'a, Rojhelat'tan Rojava'ya rengarenk bir dünyanın müjdesini veren halkıma ve bütün halklara sevgi ve hürmetlerimi sunarım."


 • Bayram Mesajı,

 •     DİĞER YÜKSEKOVA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.