21 Mayıs 2019 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Mahkemeden Demirtaş kararı

30.11.2018 19:09

Selahattin Demirtaş'ın AİHM kararı sonrası tahliye başvurusu reddedildi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararı sonrası Selahattin Demirtaş'ın tahliyesi için yapılan başvuru mahkeme tarafından reddedildi.

Twitter'dan açıklama yapan Demirtaş'ın avukatlarından Ramazan Demir, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nin AİHM kararına rağmen Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına karar verdiğini belirterek "Mahkeme gerekçe olarak da AİHM kararı henüz kesinleşmedi demiş, Sonra da Adalet Bakanlığı'na yazı yazmışlar öyle değil mi diye. Bu rezaletin tarifi yok" dedi.

Demir, AİHM'in tutukluluğun devam ettirilmesi için kabul etmediği gerekçeleri mahkemenin tahliyenin reddi kararında tekrar gerekçe yaptığını belirtti.

Selahattin Demirtaş'ın avukatlarından Mahsuni Karaman, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin tahliyesini talep ettiği Demirtaş davasına ilişkin son gelişmeleri paylaşmış, mahkemenin karar için beklediği tercümenin dün Bakanlık tarafından gönderildiğini belirtirken, "Tahliye dışında bir seçenek yok" demişti.


 • demirtaş, mahkeme,

 •     DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.