24 Mart 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Ruhani: Petrolü satacağız yaptırımı deleceğiz

05.11.2018 12:08

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin dünyaya petrol satışını hedef alan Amerikan yaptırımlarına meydan okudu. Ruhani, petrol satmaya devam edeceklerini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın nükleer anlaşmadan çekildikten sonra açıkladığı yeni İran yaptırımlarının petrol sektörünü hedef alan bölümü bugün devreye girerken, Tahran'dan meydan okuma geldi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ‘Petrol satmaya devam edeceklerini ve ABD'nin yeniden dayattığı yaptırımları deleceklerini' söyledi.

İran Dışişleri Sözcüsü Behram Kasımi de ‘Trump yönetiminim yaptırımlarının nafile olacağını ve ABD'nin psikolojik bir savaş yürüttüğünü' belirtip, “Yaptırımlara ve uluslararası anlaşmalardan çekilmeye bağımlılar” dedi. Kasımi, nükleer anlaşmanın diğer taraflarıyla sürekli iletişim halinde olduklarını da belirterek, “Anlaşmanın diğer imzacıları ile düzenli temas halindeyiz. Avrupa Birliği ile ticarete devam etmek için bir mekanizma kurmak zaman alacak” ifadelerini kullandı.

Trump'ın anlaşmadan çekilmesine tepki gösteren ve İran'la petrol ticaretini sürdürmek istediğini gizlemeyen Avrupa Birliği de tepkili. Avrupa Komisyonu'nun Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu Üyesi Pierre Moscovixi, Amerikan yaptırımlarına karşı olduklarını yineledi. Yaptırımların devreye girmesinden saatler sonra konuşan Moscovici, “AB bunları onaylamıyor” dedi. (Dış Haberler) •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.