22 Mayıs 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova'da dere ıslah çalışmaları sürüyor

13.06.2018 15:05

Yüksekova’da şehir merkezinin ortasından geçen Büyükçay deresinin ıslah çalışmaları devam ediyor.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin merkezinden geçen ve insan sağlığını tehdit eden kötü kokusu ile nam salan Büyükçay Deresi'nin ıslah çalışmaları devam ediyor. Derenin temizlenmesi ve yeni yaşam alanına dönüştürülmesi için ilk kazma 19 Mayıs 2018 tarihinde vurulmuştu.

12600 metre çift taraflı duvardan oluşan proje kapsamında derenin içindeki çöp ve toprak yığınları temizlenirken, çevresine set duvar çekiliyor. İş makinelerinin yoğun çalıştığı derede, ihaleyi alan firmaya bağlı çalışanlar da nefes almadan emek sarfediyor.

islah

Projenin 2019 yılının sonlarında tamamlanması beklenirken, firma yetkilileri daha erken bitirmek için yoğun mesai harcıyor.

Yıllardır derenin yanında ikamet ettiklerini kaydeden Aziz Durgun isimli vatandaş, kötü koku nedeniyle birçok defa dışarı çıkamadıklarını söyledi. Durgun, yayılan kötü kokular nedeniyle birçok defa sağlık sorunu yaşadıklarını kaydetti. Mehmet Tahir Kurt isimli vatandaş ise derenin ıslah edilmesi ile çocuklarının daha sağlıklı ve güzel bir ortama kavuşacaklarını ifade etti.

islah1


 • Yüksekova,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.