19 Haziran 2018 Salı | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     SİYASET     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİNEMA     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YAŞAM    

Yüksekova'da esnaf denetimi

10.02.2017 11:36

Yüksekova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafında ilçe genelinde esnaflar denetlendi.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

Yüksekova Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede kapsamlı denetim yapıldı.

Ekipler cafeler, imalathanaler, fırınlar, lokantalar ve Marketleri denetledi. Yapılan kontrollerde eksiği bulunan iş yerleri uyarılırken daha önceki eksiği bulunan iş yerlerine verilen uyarıların dikkate alınmaması ve daha önce giderilmesi gereken eksiklerin giderilmemesi üzerine söz konusu iş yerlerine cezai işlem uygulandı.

İlçe genelindeki gıda satışı ve üretimi yapan iş yerlerine yönelik denetimlerde onlarca işyeri kontrol edildi. Denetim esnasında Marketlerde gıdaların son kullanma tarihleri incelenirken fırınlarda ise ekmeğin gramajı ve fırınların imalathane bölümleri ekipler tarafından kontrol edildi.

Öte yandan genel temizlik, personel hijyeni, makine ve araç temizliği, çalışan personelin çalışma ve sağlık karneleri, iş yeri ruhsatı ile portör muayeneleri gözden geçirilirken, bu denetimlere rutin bir şekilde programlı bir şekilde devam edlieceği de belirtildi.

Düzenli olarak denetimlerin devam etmesi gerektiğini belirten Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan, “Ekiplerimiz tarafından ilçedeki bir çok iş yeri denetlenmeye başlandı. Sağlık konusundaki hassasiyetimizi kesinlikle işimize de yansıtacağız. Vatandaşlarımızın güven içinde alışverişlerini yapabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Bir çok alanda yaptığımız denetimler ekiplerimiz tarafından kamsamlı bir şekilde devam edecektir. Bu memleket hepimizin o yüzden esnafımızdan ricamız gerekli kurallara uymalarıdır. Bu konuda esnafımıza güveniyoruz”  dedi.

23697236982369923701


 • Yüksekova Belediyesi, Denetim,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Siyaset
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Sinema
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.