28 Kasım 2020 Cumartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede'nin bayram mesajı

03.06.2019 16:07

Halkların Demokratik Partisi Hakkari Milletvekili Sait Dede Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

'Bayramlar bütün halkların ortak bir eylem ve düşüncede birleştiği, farklı duygu ve düşüncelerin aynı ritim ile dillendirildiği özel günlerdir' diyen dede mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Savaşın, kişisel ve ulusal hırsların halkları birbirlerine karşı düşmanlaştırdığı, insani olan en temel duygunun; inanmanın bir ayrıştırma biçimi olarak kullanıldığı uzun ve zorba bir yaşam mücadelesi tarihinden bugünlere görülmektedir ki tablo benzer şekilde çizilmeye devam etmektedir. İslamın farzlarından biri olan oruç tutmak eylemi ile bedeni ve nefsi terbiye eden inanan halklarımızın ibadetini paylaşarak saygı ve hürmet ediyoruz. Ancak inancı yalnızca bir araç olarak kullanan, riyakarlık ile yönetenlere de söyleyecek bir çift lafımız vardır;

‘Israrla görmezden geldiğiniz açlık grevleri ve ölüm oruçları şüphesiz ki hem bedeni hem nefsi hem de toplumsal tecridi, yaşanan bütün zorbalık ve faşizmi yeniden üretmeye çalışan tüm mekanizmaları sarsmak ve örülen duvarları yıkmak gayesi ile başlatılmış olup, nihayetinde bayramlarını gerçekleştirmişlerdir. Kutlu olsun.

' Unutulmamalıdır ki bayramlar; büyük mücadele, direniş, azim ve kararlılık ile gerçekleştirilen eylemler sonrasında adeta bir ortak kutlama merasimine dönüşen, farklılıkların unutulduğu, dayanışmanın başat olduğu, mücadele ruhunun kendisini yenilediği bir zaman dilimi olarak yaşanmakta, heyecanı ve coşkusu ortak bir mutluluğu yaratmaktadır. Bu vesile ile bütün halkların ve inananların mübarek ramazan bayramını kutlar; barışa, kardeşliğe, adalete, eşitliğe dair atılacak büyük adımların bir başlangıcı olmasını temenni ederim.

Mücadelesini ve direnişini büyütmeye devam eden Kürt Halkının bayramını kutlar, Başurdan Bakura, Rojhelattan Rojavaya rengarenk bir dünyanın müjdesini veren halkıma ve bütün halklara sevgi ve hürmetlerimi sunarım."


 • HDP, Bayram Mesajı,

 •     DİĞER YEREL HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.