30 Ekim 2020 Cuma | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Johnson yeni korona tedbirlerini açıkladı

22.09.2020 18:22

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, korona virüsüyle mücadelede alınacak yeni tedbirleri açıkladı. 'İlan ettiğim kısıtlamaların belki altı ay boyunca yürürlükte kalacağını varsaymalıyız' diyen Johnson, 'Şu an için bu virüs hayatımızın bir gerçeği ve onunla mücadelemiz devam edecek' ifadelerini kullandı.

Korona virüsü vakalarının artmaya başladığı İngiltere'de, yeni Covid-19 önlemleri açıklandı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, “İkinci dalganın gerçek bir olasılık olduğunu başından beri biliyorduk. Bu tehlikeli noktaya geldiğimizi üzüntüyle ifade ediyorum” diyerek, yeni tedbirleri duyurdu.

‘Gerekirse daha sıkı tedbirlerin uygulanacağını' söyleyen Johnson, yeni önlemlerin ‘altı ay süreyle yürürlükte kalabileceğini' aktardı ve şöyle konuştu: “Aşı, tedavi ve yeni test türleri geliştirmek için hiçbir çabadan kaçınmayacağız ancak elle tutulur bir ilerleme kaydedemezsek ilan ettiğim kısıtlamaların belki altı ay boyunca yürürlükte kalacağını varsaymalıyız. Şu an için bu virüs hayatımızın bir gerçeği ve onunla mücadelemiz devam edecek.”

Johnson'ın duyurduğu yeni önlemler restoran ve barları da kapsarken, düğünlerdeki kişi sınırlaması da düşürüldü:

 • Ofis çalışanları evden çalışmaya teşvik edilecek.
 • Perşembe gününden itibaren barlar ve restoranlar açık oldukları süre boyunca yalnızca masalar hizmet verecek ve akşam saat 22.00'de kapatılacak.
 • Hizmet sektöründe çalışanlar maske takacak ve taksi içerisinde maske kullanımı zorunlu olacak.
 • Gösteri ve toplantı merkezlerinde sosyal mesafe kurallarına uyulacak.
 • Covid güvenliği iş yerlerinde yasal bir zorunluluk haline gelecek.
 • Düğünlere en fazla 15 kişi katılabilecek.
 • Kapalı alanda takım sporları yasaklanacak ve 1 Ekim'den itibaren spor etkinliklerinin başlatılması planı askıya alınacak.

(DIŞ HABERLER) •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.