31 Mayıs 2020 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Rusya'da vaka sayısı 300 bini aştı

20.05.2020 13:45

Rusya'da korona virüsü kaynaklı vakaların sayısı 300 bini aştı. Vakaların yoğunlaştığı başkent Moskova'da Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, ölüm oranının mayıs ayında nisan ayına göre daha yüksek olduğunu söyledi.

En çok korona virüsü vakası görülen ülkeler arasında ABD'den sonra ikinci sırada gelen Rusya'da, toplam vaka sayısı 300 bini aştı. Günlük verilerde azalma gözlenirken, 1 Mayıs'tan bu yana en düşük günlük vaka tespiti yapıldı.

Son bir günde 8 bin 764 enfeksiyon vakasının tespit edildiği ülkede Covid-19 kaynaklı ölümlerin sayısı 2 bin 292'ye, toplam vaka sayısı 308 bin 705'e çıktı.

MOSKOVA BELEDİYE BAŞKANI SOBYANİN: ÖLÜM ORANI DAHA YÜKSEK

Vakaların yoğunlaştığı başkent Moskova'da ise Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ise mayıs ayındaki ölüm oranının nisan ayına kıyasla daha yüksek öldüğünü söyledi. Rusya'da korona virüsü salgınıyla ilgili yaptığı yorumlarla dikkat çeken Sobyanin, daha önce de gerçek vaka sayısının resmi verilere göre daha yüksek olduğunu söylemiş, birçok insanın Covid-19 belirtisi göstermediğini dile getirmişti.

MIŞUSTİN: İSTİKRAR SAĞLANDI 

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Rusya temsilcisi Melita Vujnovic ise bugün yaptığı açıklamada durumda ‘istikrar sağlandığını' söyledi. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin de Vujnovic'iç açıklaması üzerine ‘daha stabil bir sürece geçiş yapıldığını' ve kısıtlamaların uygulandığı bölgelerde tedbirlerin hafifletilmesi gerektiğini söyledi. (DIŞ HABERLER)


 • Rusya, vaka,

 •     DİĞER DÜNYA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.