28 Kasım 2020 Cumartesi | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova’da esnaf toplantısı yapıldı

14.12.2017 22:20

Hakkari Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan esnaf şubesi, Yüksekova ilçesinde esnaf ve iş adamları ile istişare toplantısı yapıldı.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, konuşmasında, ilçede yürütülen çalışmalarda ciddi ilerlemenin kaydedildiğini söyledi. İlçenin İran'a olan yakınlığının daha iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Kaşıkçı, "İranlı turistleri buraya çekecek cazibeyi oluşturmak lazım. Buraya geldikleri zaman vakit geçirebilecekleri sosyal alanların ve otellerin olması lazım. Kamu kurumları olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz ama iş adamlarının da yatırım yapması lazım. Hükümet Konağının olduğu yerde geniş bir kent meydanı oluşturmak istiyoruz" diye konuştu. Gelecek yıl Cengiz Topel Caddesi, İpek Yolu ve diğer ana güzergahlardaki enerji nakil hatlarının yer altına çekileceğini aktaran Kaşıkçı, Yüksekova-Van karayolunda 9 kilometrelik tünel çalışmasına da başlanacağını belirtti. 

Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İrfan Sarı, yapılan faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi vererek “Esnaf ve sanatkar odası tarafından düzenli olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği tüm il ve ilçede esnaf ve sanatkarların yerelde ve geneldeki tüm sorunlarına ilişkin kamu ve kurumların iştikakıyla bir toplantı gerçekleştirmektir. Bu toplantıda kurum amirlerin ve meslek örgütlerin yer vermek organize tamamen esnaf ve sanatkarlar odasına bağlı Ticaret İl Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Bu 3. toplantı olup son toplantı da Hakkari'de önümüzdeki günlerde yapılacaktır” diye konuştu. 

Toplantıya, Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Hakkari Ticaret İl Müdürü Salih Çiftçi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cihan Demir, Yüksekova İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan , il ve ilçe esnaf ve sanatkarlar odaları başkanları, bazı kurum amirleri, esnaf ve vatandaşlar katıldı./iha


 • Yüksekova, Esnaf,

 • Ad Soyad // Bayram Kaval   Tarih // 15.12.2017 14:41
  Eğitim hakkında bir bilge düşüncelerini şöyle açıklamaktadır:Eğer bir yıllık ürün elde etmek istiyorsanız buğday yetiştirin . Eğer on yıllık bir ürün yetiştirmek istiyorsanız şayet ağaç yetiştirin . Yok eğer yüz yıllık bir gelecek istiyorsanız İnsan yetiştirin demiş. Varlığımızın sebebi olan çocuklarımızı ne kadar eğitimli ,ahlaklı ve devletini milletini seven bir nesil yetiştirirsek geleceğimiz o kadar parlak ve güzel olacaktır. Sayın Kaymakamımızı eğitime olan sevgisinden dolayı tebrik ediyoruz ve kutluyoruz.
      DİĞER YÜKSEKOVA HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.