16 Haziran 2019 Pazar | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Yüksekova'nın Karlı Dağlarında Doğa Yürüyüşü

15.12.2018 21:05

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin öğretmen ve öğrencileri, doğa yürüyüşü yaptı.

YÜKSEKOVAGÜNDEM

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


YÜKSEKOVA - Yüksekova'ya 40 kilometre uzaklıkta bulunan Esendere beldesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesi "Doğa Yürüyüşü Kulubü"  2 yıldır her hafta sonu düzenledikleri doğa yürüyüşü etkinliğini bu hafta karla kaplı dağlarda gerçekleştirdi.

Esendere Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin düzenlediği doğa yürüyüşüne,3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Yüksekova Belediye Başkan Vekili Bayram Özcan, İlçe milli eğitim Müdürü Servet Canlı ile ilçe milli eğitim Şube Müdürleri, Okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.d1 (2)İlçeye 44 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşiltaş köyünde başlayan yürüyüş, Keri Tepe ve Dağlıca köyüne kadar devam etti. Karla kaplı dağlarda 18 kilometre yürüyen ekip güzergah üzerinde bulunan köyleri'de ziyaret ederek, ilçeye geri döndü.

Doğa yürüyüşüne çıkan öğretmen ve öğrenciler, yürüyüş boyunca eğlendiklerini, spor yaptıklarını ve doğayı tanıdıklarını dile getirdi.d1 (1)Etkinlik hakkında açıklama yapan okul müdürü Kenan Canan ise, Okulumuz Doğa Yürüyüşü kulübü olarak 2 yıldır her hafta sonu etkinliklerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu etkinliklerle öğrencilerimizin sosyallesmelerini, bölgenin ekosistemini ve habitatını tanıyıp farkına varmalarını, doğa sevgisini aşılamak temel amaçlarımız arasındadır. Bu etkinliklerimiz ile bölgenin doğal, beşeri ve kültürel yapısının tanıtılmasında amaçlamaktayız”şeklinde konuştu.d1 (3)


 • yüksekova, doğa yürüyüşü,

 •     DİĞER SPOR HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.