2 Nisan 2020 Perşembe | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun .:. Yüksekova Haber,Şemdinli,Çukurca,Hakkari
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Gelecek Partisi temmuzda kongreye gidiyor

06.01.2020 11:59

Eski Başbakan Davutoğlu öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi, nisan ayına kadar 41 ilde örgütlenmeyi hedefliyor.

Gelecek Partisi Teşkilatlanma Başkanı Nedim Yamalı, 10 ilde kadroların hazır olduğunu, ocak ayı sonuna kadar da 30 ilde örgütlenme çalışmalarının tamamlanacağını söyledi. 

Ak Parti'den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde 12 Aralık 2019'da kurulan Gelecek Partisi'nin teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiği öğrenildi. Nisan ayına kadar 41 ilde örgütlenmeyi hedefleyen yeni partide, il başkanlarının bu hafta atanmaya başlayacağı kaydedildi.

Duvar'dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre Gelecek Partisi Teşkilatlanma Başkanı Nedim Yamalı, teşkilatlanma süreci hakkında verdiği bilgide, il başkanlığı atamaların bu hafta itibarıyla başlayacağını, 10 ilde kadro yapılanmasının hazır olduğunu söyledi. Partinin kuruluş sürecinin son bir yılında çok iyi örgütlenen iller olduğunu söyleyen Yamalı, Gelecek Partisi'nin ilan edilmesiyle birlikte de il kadrolarında görev almak için yoğun talep aldıklarını anlattı. Yamalı, gelen talepleri de değerlendirerek ocak ayı sonuna kadar 30 ilde yönetim kadrolarını belirleyeceklerini kaydetti.

İL KONGRELERİ NİSAN AYINDA

Birinci Olağan Kongre'yi haziran-temmuz ayında yapmayı planladıklarını anlatan Yamalı, “İl başkanı yetkilendirmesi, yönetim kadrolarının belirlenmesi, akabinde de o illerin kongrelerinin tamamlamasıyla 41 ilde nisan ayında ilk kongreleri yapacağız. Sonrasında ise ilk olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Onu da haziran-temmuz gibi yapmayı hedefliyoruz. En geç temmuz ayında yapmış oluruz” dedi.

GENEL MERKEZ ŞUBATTA AÇILACAK

Gelecek Partisi, genel merkez olarak kullanmak üzere Ankara Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde bir bina kiraladı. Tadilat çalışmalarının devam ettiği binanın şubat ayı ortasından itibaren kullanılmaya başlanacağı öğrenildi. Bu süreçte çalışmalar Beysukent'te bulunan 3 katlı ofiste ve Ankara il başkanlığında sürdürülecek.


 • GELECEK PARTİSİ,

 •     DİĞER SİYASET HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.