22 Mayıs 2019 Çarşamba | Günün Haberleri | Künye | Reklam
Yüksekova Gündem .:. Gündemden Haberiniz Olsun.:. Hakkari,Şemdinli,Çukurca
GÜNCEL     YEREL     EKONOMİ     DÜNYA     SPOR     KÜLTÜR-SANAT     SİYASET     TEKNOLOJİ     SAĞLIK     EĞİTİM     YÜKSEKOVA DÜĞÜNLERİ    

Hakkari’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

08.03.2019 19:00

Hakkâri’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali İdris Akbıyık, eşi Sevim Akıbıyık, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, vali yardımcıları Mustafa Pala, Mustafa Duruk ve Aziz Gölbaşı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, kurum müdürleri ve çok sayıda kadın katıldı. Kadınlar, Atatürk Kültür Merkezinde karşıladıkları Vali İdris Akbıyık'ın eşi Sevim Akbıyık'a çiçek takdim ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Vali İdris Akbıyık'ın eşi Sevim Akbıyık, tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün önemine değinen Sevim Akbıyık, “Kadın; bir elinde ayna, bir elinde cımbız, saçı uzun aklı kısa, toplumun bütün sorunlarından soyutlanmış bir yaşantı ve tavır içinde olan basit bir varlık değildir. Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde gerçekleştirilen ‘Gönül Elçileri', ‘Haydi Kızlar Okula', ‘Ana Kız Okuldayız' ve ‘7 Çok Geç' sosyal sorumluluk projeleri ile sosyoekonomik yoksulluk içinde bulunan, eğitim imkânlarından yararlanamamış, eğitimde cinsiyetler arası eşitliğin sağlanması amacını taşıyan koruyucu aile hizmeti, kadınlar için mesleki eğitim gibi alt çalışma alanları ile kadınlarımız desteklenmektedir” şeklinde konuştu. 
Daha sonra Vali İdris Akbıyık, yılın annesi ödülüne layık görülen Zübeyde Özatak'a Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim ise yılın fedakâr annesi seçilen Peru Kahraman'a ödüllerini takdim etti. 

Programda bir konuşma yapan Vali İdris Akbıyık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen programa katılanlara teşekkür ederek kadınların gününü kutladı. 

Program, "8 Mart'ta sokağın nabzı" adlı slayt gösteriminin izlenmesi ve ikramların yapılmasıyla sona erdi. 


 • Hakkari,

 •     DİĞER KADIN HABERLERİ
    1     2     3     4     5     6     7     8     9     10  
  Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
  Güncel
  Yerel
  Ekonomi
  Dünya
  Spor
  Kültür-Sanat
  Siyaset
  Teknoloji
  Sağlık
  Anasayfa
  Künye
  İletişim
  Reklam
  Facebook
  Twitter
  Sitene Ekle
  Yuksekovagundem.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Yüksekova Gündem sorumlu tutulamaz.